Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Hol van itthon függetlenség, avagy legalább a 2/3 helyén összpárti megoldás? A magyar parlament 4 évre választott többsége – a futballdrukkerek önbizalmával – az ellenkező irányba tart.
„2012. szeptember 8-án cikkem jelent meg a Népszabadságban Lezsírozott kamuvoksolás címmel. Szeptember 10-én a Mno.hu-n Kovács András »Kolláth György a tényeket is bojkottálta« címmel foglalkozott velem és érveim töredékével. A demokratikus oldalon sokan begubóznak, ha őket méltatlan, igaztalan támadás éri. Vallom, hogy kutyának nem ugatunk vissza, de most másról van szó. Semmi gondom azzal, hogy Kovács cikke MSZP-közeli alkotmányjogásznak, balliberálisnak titulál. Szervezetektől független közjogász vagyok, de nem semleges. Nem zavar, ha egy lap, annak újságírója más véleményen van a tények fair olvasása és értelmezése nyomán, mint jómagam. Szót emelek viszont a tankönyvi ismeretszintet is mellőző, nem européer manipuláció ellen. (...)
Veszély fenyeget a választások 4 klasszikus alapelvéből hármat. Az ellencikk ebből csak az egyenlőség fennállását bizonygatja. Alkotmányjogi tankönyvi kivonat: 1) 206. old: Rendkívül sérülékeny az egyenlőség elve... Különböző nagyságú választókerületek létrehozásával aránytalanul (!) nőhet vagy csökkenhet egy mandátum értéke. (Megjegyzésem: idevezethet, ha a hagyományosan ilyen vagy olyan politikai színezetű körzethatárokat önzőn átírják, noha a lakosságszám elvben stimmel. Ennek vagyunk tanúi itthon.) Kovács cikke utal az Alkotmánybíróság 2005. évi döntésére. Csakhogy az AB-határozat ezt is mondja: »Mindazonáltal alkotmányossági szempontból jelentős veszélyeket hordoz magában, ha a Kormány megfelelő törvényi korlátok nélkül határozhatja meg a választókerületek területét«. Tény, hogy azóta törvény született e tárgyban, de a parlamenti többség és a vele adekvát kormányerő: a politikai verseny egyik oldala magamagára szabta önkényesen és önérdekűen mindezt. Közelébe se engedett mást. A tankönyv kifogásolja az ún. választási földrajz próbálkozásait, de szolgál követendő példával is. 236. oldal, 6. lábjegyzet: »Az egyenlőség elvét sértő, választókerületekkel való manipulációk megakadályozására a választókerületek határait rendszeresen felülvizsgáló független bizottságokat hoztak létre az egyes országokban. Például Nagy-Britanniában a Boundary Commission jelentése alapján 10 évenként – a migrációra tekintettel – korrigálják a választókerületek határait«. Hol van itthon függetlenség, avagy legalább a 2/3 helyén összpárti megoldás? A magyar parlament 4 évre választott többsége – a futballdrukkerek önbizalmával – az ellenkező irányba tart. Választási úton akar politikai egyeduralmat az országra kényszeríteni?! Weimar régen volt?”